11 Mayıs 2011 Çarşamba

TDKR Secret Files


Bat ahalisinin merakla beklediği Christopher Nolan’ın üçüncü Batman çıkarması The Dark Knight Rises‘ın çekimlerine 6 Mayıs’ta start verilecek ve koşu başlayacak. Ee, tahmin edebileceğiniz gibi gün geçmiyor ki yeni bir dedikodu ortaya atılmasın. Ne doğru, ne yanlış? Elimizdeki kartlara bir bakalım.
NOT: The Dark Knight Rises: Secret Files, WB’nin resmi açıklamaları, güvenilirliği yüksek yayın kuruluşları ve gerçekleşmesi muhtemel hayran spekülasyonları derlemesidir. Gösterim tarihi olan 20 Temmuz 2012′den önce film hakkında hiçbir şey öğrenmek istemeyenler için babalar gibi spoiler değeri taşımaktadır. Okuyup okuyup sonra “Hayatımızı kararttın, sen de Jason Todd’dan beter ol emi!” konulu mailler atmayın. (:Bilirkişi Raporu: Çekimlerin büyük bölümü Pittsburgh’de yapılacak.
Olasılık: %100
Komşular Ne Diyor:
-Pittsburgh yeni Gotham Şehri olacak.
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
Bir Batman Begins’e bir de The Dark Knight’a bakıp iki Gotham arasındaki 7 benzerliği bulana sürpriz hediyelerimiz var. Aslında 1 tane bulmanız da yeterli ya, neyse… Her ikisinin de çekimleri Chicago’da yapılmasına rağmen tamamen alakasız Gotham görüntüleri içeren Batman Begins ve The Dark Knight’a da yine nev-i şahsına münhasır bir Gotham şehrine sahip devam filmi yakışır, şaşırmayız. Ekibin zamanının çoğunu Los Angeles ve New York’ta geçireceği konuşuluyor, yani Pittsburgh = Gotham demek için erken. Tahmini olarak geçişler şu şekilde olacak: Hindistan, İngiltere , Los Angeles, Pittsburgh, Los Angeles, New York City. (Bir de Romanya söylentileri dolaşmakta, ona yer bulamadık.)

Bilirkişi Raporu: Pittsburgh Civic Arena’da bir patlama sahnesi olacak.
Olasılık: %0
Komşular Ne Diyor:
-Examiner.com’un haberine göre Civic Arena TDKR’daki büyük bir aksiyon sahnesinde havaya uçurulacak. Nolan’ın Pittsburgh’ü seçmesinin nedeni de bu sahne.
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
Filmde mutlaka fiyakalı patlamalar olacaktır ama Pittsburgh Film Office 16 Nisan’da yaptığı açıklamayla bu haberin asılsız olduğunu belirtti.
Bilirkişi Raporu: Christopher Nolan ve Christian Bale 6 Mayıs’ta Hindistan’a gidiyor. Çekimler Mehrangarh Fort’ta başlayacak.
Olasılık:%100
Komşular Ne Diyor:
-Mehrangarh Fort Bane’in doğup büyüdüğü hapishane olacak.
-Mehrangarh Fort League of Shadows’un yeni üssü olacak.
-Senaryo Knightfall’dan izler taşıyacak ve Mehrangarh Fort, Bruce’un iyileşme sürecini geçireceği yer olacak.
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
Son seçeneği kafadan elersek, diğerlerinin eşit şansları olduğunu söyleyebiliriz. Bane’in Santa Prisca hapishanesindeki geçmişine değinilmesi mümkün, filmde Ra’s Al Ghul’un gençliğinin yer alacak olması League of Shadows üssü ihtimalini güçlendiriyor. Ancak ikisi de Christian Bale’in neden Hindistan’a gideceğini açıklamıyor. Söylemekte yarar var, Hindistan’daki çekimler yalnızca 2 gün sürecek, filmde kaplayabileceği süre en fazla 2-3 dakika. Bu kadar kısa bir sahne için için kalkıp gideceklerse filmde öneminin büyük olacağı kesin.


Bilirkişi Raporu: Anne Hathaway’in rolü Selina Kyle olarak açıklandı, filmde Catwoman olmayacak.
Olasılık:%0
Komşular Ne Diyor:
-Basın bülteninde Selina Kyle yazıyor, Nolan röportajlarda Catwoman kelimesini kullanmamak için akla karayı seçiyor. Öyleyse Selina’yı Catwoman kostümüyle göremeyeceğiz.
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
The Dark Knight’ın kapanış kredilerine bir bakın bakalım, Batman mi yazıyor yoksa Bruce Wayne mi? Elbette Anne Hathaway Catwoman olacak! Alenen söylenmemesini sadece Nolan’ın merak uyandırma ve 2004 tarihli hilkat garibesi Catwoman filmini unutturma çabasına bağlayabiliriz. Ayrıca Morgan Freeman WB’nin ofisinde Hathaway’in “kostümlü” fotoğraflarını gördüğünü ve dibinin düştüğünü söyledi. (Caps yok beyler!) Kızı etek-ceketle görünce bayılmadı adam heralde. Bitmedii Oscar ödüllerinin hemen ertesinde Oprah’a verdiği ropörtajda Anne Hathaway Catwoman’ı doğruladı. Case closed.


Bilirkişi Raporu: Joseph Gordon-Levitt John Blake adında bir polis.
Olasılık: %100
Komşular Ne Diyor:
-JGL gibi isim yapmış bir aktöre John Blake gibi film için yaratılan bir karakter verilmez çünkü bu tip roller hep önemsiz olur. JGL aslında bir villain.
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
Bir önceki filmi Batman’i polislerin kovaladığı bir sahneyle kapattığımızı düşünürsek, artık bir suçlu gözüyle bakılan Batman’i gösterecek bir filmde polis rolünün önemsiz olacağını kimse söyleyemez. Kendisinin Gary Oldman’la çok sahne paylaşacağını ve karakterinin -Bane olacağı açıklanmadan önce Tom Hardy’e yakıştırdığım- Sgt. Max Cort ayarında olacağını tahmin ediyorum. Villain konusuna gelince, Nolan evreninde Gordon dışındaki hangi polis iyi ki?

Bilirkişi Raporu: John Blake=(JO)HN BLA(KE)=JOKER
Olasılık: %0
Komşular Ne Diyor:
-JGL Heath Ledger’a olan benzerliğiyle tanınıyor. The Dark Knight Rises’da Joker’e dönüşecek.
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
Birilerinin hayalgücü fazla gelişmiş! Başka yorum yapmak istemiyorum.Bilirkişi Raporu: Josh Pence genç Ra’s Al Ghul’u canlandıracak.
Olasılık: %99
Komşular Ne Diyor:
-Bane’in Ra’s Al Ghul ve League of Shadows ile bir bağlantısı olacak.
-Haberi yapan The Hollywood Reporter Pence’in sahnelerinin 30 yıl öncesinde geçeceğini iddia ediyor.
-Morgan Freeman TDKR’ın Batman Begins’e bağlanacağını ima etti.
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
Josh Pence Liam Neeson’ın gençliğine o kadar benziyor ki, başka bir karakteri canlandırırsa acaip olur. Ama The Dark Knight’ta yok farz edilen Ra’s Al Ghul ve League of Shadows’un neden ve nasıl geri döneceği ve bunun senaryo için ne anlama geldiğini konuşmak için henüz erken. Bane teorisi fena değil.

Bilirkişi Raporu: Miranda Tate, Marion Cotillard için sahte bir isim, o aslında Talia.
Olasılık: %50
Komşular Ne Diyor:
-Morgan Freeman TDKR’ın Batman Begins’e bağlanacağını ima etti.
-Filmde Ra’s Al Ghul’un gençliği yer alacak.
-Çizgiromanlarda Bane ve Talia’nın arasında kısa süreli bir ilişki yaşandı.
-Miranda Tate’in tanıtımında Bruce Wayne’i babasının hayırseverlik işlerini devam ettirmesi için yüreklendirecek bir Wayne Enterprises çalışanı olduğu yazıyor. Henüz doğum yapan Oscar’lı bir aktrist, bu kadar etkisiz bir rol için kılını kıpırdatmaz. Marion Cotillard Ra’s Al Ghul’un kızı Talia’yı canlandıracak.
-Batman Begins’te Ra’s Al Ghul, League of Shadows’un Gotham’ın her yerine sızdığını söylemişti, Wayne Enterprises da bunlardan biri olabilir.
-Cotillard’ın ana dili olan Fransızca’da “tate” fonetik olarak “Head” anlamına geliyor, Ra’s Al Ghul’un “Demon’s Head” demek olduğu gibi.
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
Nolan aynı taktiği daha önce uyguladı. Batman Begins’te kendini Ducard olarak tanıtan karakterin aslında Ra’s Al Ghul olduğu ortaya çıktı. Hayranların büyük bölümü benzer bir plot twist’in ucuz duracağını ve işe yaramayacağını düşünse de, Miranda Tate rolünde “Hmmm…” dedirten bir tılsım olduğu da yalan değil. Babalar ve miraslardan bahseden Avrupalı, egzotik, manipülatif bir kadından bahsediyoruz burada. Hem karakterin gerçekten Talia’ysa bile pat diye “Merhaba, ben Talia Al Ghul…Bu babam için! Bu yaktığın evim için!” triplerine girmesini bekleyemeyiz, değil mi?

Bilirkişi Raporu: Marion Cotillard gerçek Catwoman, Anne Hathaway sadece decoy.
Olasılık: %0
Komşular Ne Diyor:
-Marion Cotillard’da Anne Hathaway’de olmayan yırtıcı karizma mevcut.
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
Anladık, Anne Hathaway’i seksi rollerde çok izlemediğimiz için Catwoman olarak gözümüzde canlandırmakta zorlanıyoruz. Ama bu da olmaz ki! Böyle de yapılmaz ki!

Bilirkişi Raporu: Üç vakte kadar Bruce/Selina/Miranda aşk üçgeni görünüyor.
Olasılık: %50
Komşular Ne Diyor:
-Süperkahraman film klişelerinin tersine, Batman Begins ve The Dark Knight’ta “kızı kapamayan” Bruce’un şansının dönme vakti geldi de geçiyor.
-Batman/Catwoman aşkı 70 yıldır eskimedi, eskimez.
-Yönetmen aşk üçgenlerini seviyor. Bruce/Rachel/Harvey TDK’ın önemli bir parçasıydı.
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
Miranda’nın Bruce’un insani yönünü açığa çıkaracağı, Catwoman’ın ise onu karanlığa çekmeye çalışacağı ihtimali  göz ardı edilecek gibi değil.

Bilirkişi Raporu: Juno Temple Holly Robinson’u canlandıracak.
Olasılık: %50
Komşular Ne Diyor:
-Basın bülteni karakter için “street smart girl” tanımlamasını kullanıyor. Temple yaş olarak Holly’e yakın.
-Selina’nın konuşacak birine ihtiyacı var.
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
Juno Temple’a TDKR’da en uygun rol Selina’nın arkadaşı Holly. Holly’e benzeyen ama başka isimde bir karakter olursa da şaşırmayalım. Daha önce adı Harvey Bullock olmayan bir Harvey Bullock, ve adı Renee Montoya olmayan bir Renee Montoya gördük.

Bilirkişi Raporu: Juno Temple Harley Quinn’i canlandıracak.
Olasılık: %0
Komşular Ne Diyor:
-Basın bülteni karakter için “street smart girl” tanımlamasını kullanıyor. Temple tip olarak Harley’e yakın.
-Joker’in felsefesi devam etmeli, değil mi ama?
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
Joker olmadan Harley Quinn olmaz arkadaş, gel unutalım bunu.

Bilirkişi Raporu: Resmi kaynaklar hala Morgan Freeman ve Michael Caine’in döneceğini doğrulamadı, demek ki Lucius Fox ve Alfred yok.
Olasılık: %0
Komşular Ne Diyor:
-Lucius Fox ve Alfred yoksa The Dark Knight Rises da yok!
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
İki aktör de filmde çalışmak için ne kadar büyük heyecan duyduklarından bahsettiler. The Dark Knight Rises’ın birer parçası olacaklarına ikna olmak için ellerinde “Biz de buradayız!” yazan tabelalar tutmaları gerekmiyor.

Bilirkişi Raporu: Nestor Carbonell geri dönecek.
Olasılık: %99
Komşular Ne Diyor:
-Belediye başkanı rolünde izlediğimiz Nestor Carbonell’in TKDR’da yer alacağı Variety tarafından doğrulandı.
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
Variety Alberto Falcone konusunda yanılmıştı, ama Nestor Carbonell için kendilerini riske atıp kesinleşmemiş bir haberi yayımlayacaklarını sanmıyorum.

Bilirkişi Raporu: Aaron Eckhart Two Face rolüyle yeniden karşımıza çıkacak.
Olasılık: %10
Komşular Ne Diyor:
-Two Face ölmedi. TDK’nın son sahnesinde düştüğü yükseklik abartılacak bir şey değildi.
-Aaron Eckhart konuyla ilgili çelişkili ifadeler verdi.
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
Aaron Eckhart CBS News röportajında yaptığı “Harvey Dent öldü.” açıklamasından hemen sonra, serinin devam filminde rolü olup olmadığı sorusuna cevap vermesinin “kariyer intiharı”na yol açacağını söyledi. Bir kaç dakika geçmeden aynı konu tekrar karşısına çıkınca  ”Harvey Dent”in öldüğünü yineledi. Two Face yaşıyor mu yani?

Bilirkişi Raporu: Wayne Malikanesi sahneleri Osterley Park’ta çekilecek.
Olasılık: %50
Komşular Ne Diyor:
-Christopher Nolan ve prodüksiyon ekibinin Osterley Park’ta görüldüğü biliniyor.
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
Bruce Wayne’in yeni bir malikaneye ihtiyacı var. Osterley Park iş görür gibi.
Bilirkişi Raporu: Tom Hardy’nin boyu çekim hileleriyle uzatılacak.
Olasılık: %50
Komşular Ne Diyor:
-Tom Hardy orta boylu bir arkadaşımız. Bane ise malum, dev gibi.
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
Nolanverse’ün Bane yorumunu henüz görmesek de, en azından Hardy’nin Bale’in yanında kısa kalmaması için küçük hilelere başvuracaklarını tahmin ediyorum. 
Bilirkişi Raporu: TDK’dan kesilen Joker görüntüleri TDKR’da kullanılacak.
Olasılık: %0
Komşular Ne Diyor:
-Heath Ledger yaşasaydı, Christopher Nolan serinin son filmine Joker’i dahil edecekti.
-The Dark Knight için kaydedilen ancak kullanılmayan Joker sahneleri var.
Yarasa-Adam.Com Ne Diyor:
Hepimiz Ledger’ın Joker’ine bayılıyoruz. Hadi biz geek’leri geç, sokaktaki adam MSN avatarına Joker’i koyuyor, Behlül’ün telefonu Joker resmiyle açılıyor. Onu yeniden görmeyi tabii ki istiyoruz, ancak aktörün ani ölümünden sonra serinin önceki filminden kesilen kısımların ya da teknolojiden yardım alarak oluşturulan yapay görüntülerinin The Dark Knight Rises’a eklenmesi, Christopher Nolan ve ekibinin yapacağı en ticari ve yakışıksız hareket olur. Çarşı karışır!

…Veee bir zamanlar ciddiye alanlar olduğu düşüncesiyle kopartan bilirkişi raporları:

-Cher Catwoman’ı canlandıracak.
-Maggie Gyllenhaal Catwoman’ı canlandıracak.
-Joseph Gordon-Levitt Riddler’ı canlandıracak.
-Joseph Gordon-Levitt Black Mask’i canlandıracak.
-Joseph Gordon-Levitt Robin’i canlandıracak.
-Tom Hardy Dedektif Harvey Bullock’ı canlandıracak.
-Tom Hardy Hugo Strange’i canlandıracak.
-Juno Temple Robin’i canlandıracak.
-Christina Aguilera Vicki Vale’i canlandıracak.

And hereee…weee…go!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Yap