30 Kasım 2011 Çarşamba

[Spoiler] TDKR Prolog İçin Hazır Mıyız? [Spoiler]


The Dark Knight Rises’ın IMAX sinemalarında Mission Impossible: Ghost Protocol filminin öncesinde gösterilecek ilk 6 dakikasının içeriği artık sır değil: prolog Bane (Tom Hardy) ve adamlarının despot bir diktatöre suikast düzenlemek için uçak kaçırmasını konu edecek.

Total Film’in haberine göre, Saddam Hüseyin-vari lideri taşıyan uçağı kaçıran Bane, dikatörü öldürecek, fakat uçağı indirirken o kadar şanslı olamayacak. Uçak kazası nedeniyle edindiği yaraları iyileştirmek için bir dizi operasyon geçirecek olan Bane, boynunun aşağısında bir yara izi taşıyacak ve acı duymasını engelleyen bir maske takacak.

Aynı kaynak, uzun zamandır ortalıkta dolaşan Bane’in Ra’s Al Ghul tarafından League of Shadows için yetiştirildiği söylentisini doğruladı. Che Guevara/Jason Bourne’a benzetilen karakterin Bruce Wayne’in kötü bir yansıması olarak işleneceği (Spider-Man/Venom, Buffy/Faith, Xena/Callisto, Xavier/Magneto gibi…) ve görevinin League of Shadows’un mimlediği politikacıları öldürmek olacağı belirtildi.

2008 yapımı The Dark Knight da Joker odaklı görkemli bir banka soygunu sahnesiyle açılış yapmıştı.

EDIT: Bu girdiyi yayımladığımdan beri iki farklı prolog senaryosu internete sızdı. Birinde Bane'in orijini anlatılıyor (İzleyeceğimiz görüntülerin Hindistan'da gerçekleşen çekimlere ait olduğu tahmin ediliyor. League of Shadows ve Josh Pence'in adı geçmekte), diğerinde ise Heinz Field'da çekimleri yapılan Bane sahnesi işaret ediliyor. Bunlara haftalardır kulaktan kulağa dolaşan açılışın Batman ve Bane'in ilk karşılaşması üzerine olacağı ve taraflardan birinin sahneden sakat ayrılacağı söylentilerini ekleyin... Evet, dört tane nurtopu gibi olası prolog senaryomuz oldu.

Mission Impossible: Ghost Protocol ülkemizde 23 Aralık’ta gösterime girecek. TDKR proloğunun bize uğrayıp uğramayacağına dair henüz bir bilgi yok, böyle devam ederse ilerleyen günlerde İstinye Park AFM IMAX'e gidip yetkilileri sorguya çekeceğim. Batmobil hazır mı Alfred?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Yap