9 Aralık 2011 Cuma

[Spoiler] TDKR Prolog [Spoiler]


2012'nin en çok merak edilen filmi The Dark Knight Rises'ın ilk 6 dakikası dün akşam basın gösteriminde görücüye çıktı. Açılışını yönetmen Christopher Nolan'ın yaptığı özel gösterimde, Tom Hardy'nin Bane karakteri tanıtıldı.

Ain't It Cool'un haberine göre prolog, Komiser Gordon'ın Harvey Dent'in cenazesinde yaptığı konuşmayla başlıyor. Hemen ardından izleyici bir uçak/rehine sahnesiyle baş başa bırakılıyor. Viral belgelerle (Operation Early Bird) örtüşen rehine olayı, geçtiğimiz haftalarda internete sızan ve gerçekliği tartışılan diktatör meselesini doğrular nitelikte. Prolog, birbiri ardına gelen (aralarında Anne Hathaway'in hapishane üniformasıyla yer aldığı bir karenin bulunduğu söylenen) hızlı sahne geçişleriyle noktalanıyor. Son olarak, Batman'in parçalanmış maskesini taşıyan Bane görünüyor. 

Katılımcıların ortak görüşü, İngiliz aksanı ve ağzını kapatan maskesi yüzünden Tom Hardy'nin repliklerinin anlaşılamadığı doğrultusunda. Heinz Field çekimlerinin videolarında da adamın sesinde bir boğukluk sezmiştik, ama bootleg oluşundandır diye çok takılmamışık. Filmin bitmiş sürümünde bu sıkıntının aşılması bekleniyor. Zaten Christopher Nolan da "Düzenleme aşaması henüz başladı. Bana filmin sonunda neler oluyor gibi sorular sormayın" demiş.

Biz de izlesek ya?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Yap