5 Şubat 2012 Pazar

Hayran Yapımı TDKR Jeneriği

Bugün çok ilham verici bir mail aldım, arkadaşlar. Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Tasarımı bölümü 3. sınıf öğrencisi Doğan Can Gündoğdu, final projesi olarak hazırladığı, Comicbookmovie, Movieweb ve Screenrant gibi web sitelerinde yayımlanan ve bir haftada 260.000 kişi tarafından izlenen The Dark Knight Rises jeneriğinin bağlantısını paylaşmış. Bildiğiniz gibi Christopher Nolan filmlerinde jenerik kullanmıyor, ama kullanıyor olsaydı izleyeceğimiz açılış Doğan Can'ın yaptığından daha vurucu olmazdı herhalde.

Yapılan iş yalnızca hayranların değil, sektörün içindeki profesyonellerin de dikkatini çekmiş durumda. The Dark Knight Rises filminde de çalışan Oscar ödüllü görsel efekt süpervizörü Paul Franklin, Twitter üzerinden Doğan Can'a ulaşmış ve onu görsel efekt şirketine davet etmiş. Ayrıca Amerika, Toronto ve Singapur merkezli bir çok ajans ve film şirketinden teklif yağıyor. Bu ismi bir kağıda not edin, önümüzdeki yıllarda daha çok duyacağız.

Doğan Can Gündoğdu'nun hazırladığı The Dark Knight Rises jeneriği:

1 yorum:

  1. gerçekten harika iş cıkartmış farklı açılar ile beslemesi müthiş fondaki mix in bane e bağlanması ve planların arasındaki geçiş iyiydi. yalnızca bane nın elini gördüğümüz ve topladığı bilgilerin sağa sola çekiştirdiği blümü birazcık uzun buldum sanki o kısım yoruyor ama totalinde sağlamdı.

    YanıtlaSil

Yorum Yap