1 Mayıs 2012 Salı

The Dark Knight Rises Trailer #3DOWNLOAD: http://www.mediafire.com/?9e2aqk2y2qud52p

28 yorum:

 1. Hadi buyur burdan yak. Benim kafam almıyo, bi filme nasıl sığdırıcaklar? Hikaye nasıl olucak? Knightfall çizgiromanda 10 sene sürdü :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Matruşka gibi film! İçinde Knightfall var, The Dark Knight Returns var, köprülerin haline bakılırsa No Man's Land var, Batman/Catwoman ve Bruce/Miranda Tate (yersen) var. Üç saat sürse bari.

   Sil
 2. Onur hocam gene zamanin olursa 2.fragmandaki gibi ayrintili bir yazi bekliyoruz:)

  YanıtlaSil
 3. İki vakte kadar geliyor :)

  YanıtlaSil
 4. filmin tek sıkıntısı bane'in sesi olacak gibi görünüyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bane'in sesi önceki fragmana göre daha net, belli ki üzerinde çalışmışlar. Filme kadar anlaşılacak düzeye gelir :)

   Sil
  2. bence daha kötü, daha naturel olmasını isterdim. bir de hispanik aksanlı bir bane bekliyordum.

   Sil
  3. Heheh, filmi izlemiş kadar olduk: http://chzheroes.files.wordpress.com/2011/12/superheroes-batman-superman-please-let-there-be-subtitles.jpg

   Sil
 5. fragmanda 2:08'de takla atan kişi anne hathaway'miş. http://i.imgur.com/wc26n.jpg

  nerden çıkıyor acaba hapisane diyeceğim ama erkekler ile kadınlar aynı hapisanede kalabiliyor mu ki?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Önceki fragmanda Blackgate hapishanesinin yıkılmış duvarlarının arasından suçluların firar ettiği gösteriliyordu. [http://4.bp.blogspot.com/-qRN0FnTZe5Y/TvDJEChSr-I/AAAAAAAAArM/DxMesX4JwlE/s1600/darkknightrises-tlr1_h1080p.mov_000065523.jpg] Belki hapishane hasar gördüğünden geçici bir süre için erkekler, sağlam kalan kadınlar bölümüne alınmıştır.

   Patlayan köprüler, yağmalanan evler, Gotham'da bildiğimiz düzen baştan aşağı değişecek gibi görünüyor, Blackgate'in olduğu gibi kalması zor.

   Şöyle bir haber vardı eskiden, +18: http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=136215

   Sil
  2. o çukur işini merak ediyorum ben asıl. kolay bir çıkışı yok galiba çukurun tırmanarak çıkmak zorunda kalıyordu. kesin bir flashback olur begins'e. "niçin düşeriz ayağa kalkmak için" diyordu ya babası.

   Sil
  3. Hem söylediğin gibi Batman Begins bağlantısı var, hem de Bane'in çizgi romandaki geçmişinde, yıllarca tek başına bir çukurda [kara delik] yaşam savaşı vermesi olayı var,hem Ra's Al Ghul'un Lazarus Çukuru var. Var da var yani :D

   Filmin çekimleri Hindistan'da başladığında, çok kısa bir sahne için ekibin toplanıp o kadar uzaklara gitmesine anlam verememiştim. Setteki "casus"lar, Christian Bale'in birkaç adam tarafından sürüklenip [son fragmandaki ayak sahnesi?] bir çukura atıldığı ve çıktığını rapor etmişti. Ben yalan dolan olacağını düşünmüştüm açıkçası, çok çıkıyor çünkü fantastik dedikodular ama şu son görüntülerle geçen seneki haberler gerçeğe fena yaklaştı. O çukur Bruce'un iyileşmesinde önemli bir rol oynayacak sanırım. Lazarus Pit bile olabilir. Lazarus pit çizgi romandaki gibi sihirli olmasa da, filmde sembolik olarak bir "içinden çıkanı iyileştirme" görevine sahip olabilir.

   Sil
  4. oo evet lazarus pit ile ilgili olma olasılığı yüksek. liam neeson'ın da filmde yer aldığı düşünülürse dediğin mantıklı. Josh Pence de genç ra's al ghul rolünü oynayacakmış. herhalde ra's gençleşip geri dönmez.

   Sil
  5. Ra's Al Ghul ile ilgili spoiler geliyor, dikkat! İstersen kafanı çevir :)

   http://www.huffingtonpost.com/2012/03/28/liam-neeson-dark-knight-rises_n_1385253.html Liam Neeson geçen ay Wrath of the Titans'ın promosyon dönemindeyken, The Dark Knight Rises'ın setinde bir-bir buçuk saat bulunduğunu açıkladı. Çok kısa, saniyelerle ifade edilebilecek bir rolü varmış filmde. Flashback sahnesinde Josh Pence'in yüzü bulanıklaşıp Liam Neeson'a dönüşür hatırlayan kişinin kafasında. O tarz bir şey olur :)

   Sil
  6. o kadar fantastiğe kaçar mı acaba nolan? ben hep flashback ile ra's al ghul'un gençliğine dönülüp gölgeler birliğini nasıl kurduğunun anlatılacağını düşünmüştüm. bir ima vardı batman begins'te hani malikaneye gelip bruce wayne'e "ra's al ghul ölümlü müydü? yöntemleri doğaüstü değil miydi?" diye alaycı bir ses tonuyla soruyordu. gençleşip geri gelmiş olabilir ama serinin genel atmosferiyle nasıl uyuşur bilmiyorum.

   Sil
  7. Yok, gençleşip geri gelmesi söz konusu değil de, bence Liam Neeson'ın filmdeki işlevi, "genel izleyici"ye Josh Pence'in Batman Begins'teki kötü adamın gençliği olduğunu hatırlatmak olur. Başka bir numarası da olmaz tahminimce.

   Sil
 6. joker meselesine de bir açıklık getirirler umarım. herhalde gölgeler birliği ile bir bağı falan çıkacaktır. mantıklı bir açıklama sunulmazsa veya adı hiç anılmazsa çok saçma olur. bu arada seni de meşgul ediyorum ama kusuruma bakma :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek meşgul etmek falan. Konuşulsun, tartışılsın, yorum seçeneği bu yüzden var :)

   Joker'e gelirsek, karakterin Gölgeler Birliği'yle bir bağı çıkmaz. Joker çizgi romanlarda hep tek başına hareket eden, kendi yandaşlarını bile işi bittiğinde ortadan kaldıran, bağımsız bir adam olarak yazıldı/çizildi. Karakterin The Dark Knight'taki gücü de, koca şehri parmağında oynatabilen palyaço kılıklı bir anarşist olmasından geliyordu. Şimdi o imajı alıp, daha büyük bir oluşumun içine sokmaya çalışmak yapay durur.

   Zaten Joker'in hikayesi TDK'da en güzel şekilde anlatıldı ve bitti. TDKR'da adı geçsin, kafi. Adı bile seyircinin yüzüne gülücük koymaya yetecektir :)

   Sil
  2. lotr, star wars ve the godfather gibi nolan'ın batman'in de aslında tek bir filmi oluşturan bir üçleme olduğunu düşünüyorum. bu yüzden ikinci filmin kötüsünün diğer iki filmdeki kötülerle ortak bir amacı olabilir fikrindeydim. diğer süper kahramanlar filmlerini gibi her filmde ayrı bir hikaye yok. bu yüzden joker'in yine de gölgeler birliği ile bir ilişkisinin olduğunu düşünüyorum. heath ledger ölmeseydi keza bu filmde de yer alacaktı. ben jokerin görevinin 2. filmde bittiğini sanmıyorum. ama mecburen planladıkları hikayeyi değiştirerek yeni bir final yazdılar.

   Sil
  3. Heath Ledger ölmeseydi [keşke ölmeseydi...] ona The Dark Knight Rises'da yer vermemek hata olurdu kesinlikle. Ama büyük olasılıkla Joker'i Hannibal Lecter-vari, Batman'e çözmekte zorlandığı bir davada Arkham'daki hücresinden yardım eden, bir yandan da akıl oyunlarla onun kafasını karıştıran, belki sonlara doğru akıl hastanesinden kaçıp kaos rüzgarları estirmeye kaldığı yerden devam eden bir yan karakter olarak görürdük.

   Filmin asıl kötü adamı yine Joker olsa, o zaman da millet Nolan'ın kendini tekrar ettiğinden şikayet ederdi. Şahsen ben de Batman'in sayısız düşmanı hazırda beklerken iki filmi Joker'e adamalarını istemezdim.

   Batman'in tek bir filmi oluşturan bir üçleme olduğu konusunda sana katılmıyorum. The Dark Knight Rises çok bariz Batman Begins'e bağlanacak, orada hemfikiriz, ama The Dark Knight, temalarından tut, Gotham'ına, karakterlerin motivasyonlarından, renk paletine kadar her şeyiyle Batman Begins'ten bağımsız bir filmdi. Lotr, Star Wars, The Godfather gibi filmlerin aksine Batman Begins'i izlememiş birisi The Dark Knight'ı izlese, konuya hakim olmakta neredeyse hiç zorlanmaz. Pek çok kişinin Batman Begins'in varlığını TDK'ı izledikten sonra öğrendiğini ve filmi ilk defa DVD'den izlediğini biliyorum.

   Yeri gelmişken, TDKR'ın Begins bağlantıları bende endişe uyandırmıyor değil. Filmi izleyecek herkes Josh Pence'i gördüğü zaman "Aaa, Ra's Al Ghul'un gençliği!" denklemini kurabilir mi bilmiyorum. Bu bakımdan TDKR'ı BB'e bağlamak ticari bir risk.

   Sil
  4. en azından üç film arasında bir konu bütünlüğü var. spiderman ya da superman gibi sadece kahramanın kötü adamlarla savaşıp dünyayı kurtarması anlatılmıyor. daha önce sadece x-men'de yapılmıştı bu ama batman'deki kadar başarılı değildi ve bir çok mantık hatası da bulunuyordu ve bir çok spin-off ile de seriyi uzattıkça uzattılar. en azından üç filmin belli bir konu üzerinden gitmesi sebebiyle seriyi star wars ve lotr gibi üçlemelerin yanına koyuyorum. o yüzden en azından konu bütünlüğüne zarar gelmemesi adına joker'in akıbetine dair bir açıklama yapılmalı. illa ra's al ghul'un adamı olacak diye bir şey yok ya da amacının ne olduğu açıklanmasa olur ama adını hiç anmamak da karakterin izleyicide yarattığı etkiyi hafifletir. o kadar ince planlar yapan bir adam hapiste tutulmaz. yani öldü mü kaldı mı bir iki kelam edilsin. ki bence seyirci bu konuda aydınlatılacaktır.

   çoğu kişinin begins'in varlığını TDK'dan sonra öğrendi dedin de önceden bilen çoğu kişi de filmi burton'ın batman'inin prequeli sanıyordu :) ama begins'e daha fazla bağlamanın ticari risk olduğunu sanmıyorum. TDK'yi izleyenler zaten begins'i izlediler sonradan. rises'ın gişede iki filmin toplamından daha fazla hasılat yapacağına eminim.

   Sil
  5. Heath Ledger hayatta olsaydı şöyle bir sahne görebilirdik: http://bulk2.destructoid.com/ul/files/assets/000/025/265/header_wide/Joker_1.jpg.jpg?1287379632 Şahane olurdu.

   Begins'i Batman 1989'un prequel'i sanan çok kişi vardı gerçekten, hatta "Bruce'un anne-babasını neden Joker öldürmedi?" diye ortalıkta geziniyorlardı.
   O grubun şekil değiştirerek yaşamaya devam ettiği söylenebilir. Daha dün Youtube'da "Catwoman'ın zenci olması gerekir" ve "Catwoman'ın sarışın olması gerekir" diyenlere rastladım, hem de aynı videonun altında! :D

   İşin ticari boyut hakkında, Batman'e kıyasla çok daha iddiasız olan, sadece Nolan'ın ismi sayesinde başarılı olan Inception [800 milyondan fazlaydı sanırım hastıltı] içimi rahatlatıyor. Ama son birkaç aydır TDKR'ın etrafında negatif bir hava estirilmeye çalışılıyor, o can sıkıcı. Yok fragmanda Batman az görünüyormuş, yok Bane'in boyu kısaymış...

   Sil
 7. bane'in uzun olduğu filmi de biliyoruz. önemli olan boyu değil işlevi. illa amerikan güreşçisi istiyorlar o role.

  zenci catwoman isteyen kişiye bayağı güldüm :) halle berry'nin etkisinde kalmış zaar. insan bir bakar araştırır. ama ben en çok batman'in ölüp gotham'ın yıkılmasını isteyen arkadaşlara şaşırıyorum. oldu olacak bir de bane catwoman'a tecavüz etsin, alfred kahrından intihar etsin. arabesk şarkıların ve küçük emrah filmlerinin türk gencinde yarattığı tahribat :S

  inception gibi beyin patlatan bir film bile 825 milyon dolar yaptıysa TDKR 1,5 milyar yapar en az. o fragmanı izleyip de filme gitmeyecek aksiyon sever de bilmiyorum ben.

  fragman demişken, juno temple'ı göremedim ben. herhalde gotham halkına kötülere karşı ayaklanma konusunda ilham veren serseri kız rolünde falan oynayacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Juno Temple'ın, Catwoman'ın çizgi romanlardaki arkadaşı Holly Robinson'ın bir versiyonunu canlandıracağı tahmin ediliyor. Karakterin adının Jen olduğunu okudum, hakkında başka bilgi yok.

   Entertainment Weekly röportajında Nolan, Selina'nın sevdiklerini koruma içgüdüsüyle hareket ettiğini söylemişti. Herhalde Jen karakteri burada devreye girecek. Başlangıçta Bruce'u tehdit eden, özgüven sahibi Selina'nın, Bane'den tırım tırım kaçıp, Batman ile ittifak kurmasında Jen'in başına gelen kötü bir olay etkili olabilir.

   Sil
  2. imdb'de jen olarak değil Holly Robinson olarak geçiyor. biraz araştırma yaptım sen aydınlatınca, catwoman'ın sidekick'i gibi bir şey olacakmış. bu kadar çok yan karaktere rağmen batman geri planda kalmazsa nolan kocaman bir alkış kapar benden.

   Sil
  3. Batman, Bane ve Catwoman geri planda kalmasın da diğerleri az görünseler de benim için sorun olmaz :)

   Sil
 8. anlaşıldığı kadarıyla bu film ile bir çok konuda tatmin olucaz. Bence ucu açık olan karakter John Blake. Kimin nesi hiç belli değil. Millet Azrael veya Robin olmasını bekliyor ama bence Rachel gibi 0dan yaratılan ve Batman'in/Bruce Wayne'in alacağı kararlara direk tesiri olacak olan, filmin sonunda da helvasını yiyeceğimizi bir karakter olacak.
  ben 2. üçleme nasıl olacak onu düşünmeye başladım bile şimdiden. TDK ile TDKR arasındaki 8 yılı anlatırlar herhalde. Joker ile Two-face geri dönsün, Catwoman'ın orijini incelensin, birden çok villainın dört bir koldan yarattığı kaosu görelim istiyorum.(Joker zaten dönmek zorunda, Avengers'a karşın JLA'nın filmi çekilecekse, Joker'i kullanarak hasılatın dibine vururlar) Two-face ve hatta Freeze gibi Batman'in empati oluşturabileceği karakterlerin yaratacağı terör bence Nolan için çok uygun olur. Bi de Zack Snyder veya Aronofsky yönetmen olsun madem Nolan olmayacak. Çok şey istedim galiba...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de Aronofsky'i yönetmen koltuğunda görmek istiyorum. Hem zaten adam Batman Begins'den önce Year One'ı filme uyarlamak üzereydi, yarım bıraktığı işi tamamlaması lazım :)

   Yalnız bence yeni serinin yeni bir devamlığı olur. Christopher Nolan'ın evreninden uzaklaşabilecekleri kadar uzaklaşmak isteyecektir yeni ekip. Açıkçası Nolan'ın boş bıraktığı noktaları tamamlama göreviyle yapılan filmler yeterince heyecan verici olmaz.

   Sil

Yorum Yap