20 Temmuz 2012 Cuma

Batman'in Gösteriminde KatliamABD'nin Denver kentinde 'The Dark Knight Rises' filminin gösterimi sırasında izleyiciler üzerine ateş açıldı. 
Kaynak: ntvmsnbc

ABD'nin Colorado eyaletinin Denver kentindeki Aurora bölgesinde "Batman" üçlemesinin son filmi 'The Dark Knight Rises'ın geceyarısı gösteriminde izleyicilerin üzerine ateş açıldı.

Saldırıda 10 kişinin olay yerinde, 4 kişinin de hastanede olmak üzere toplam 14 kişinin öldürüldüğü açıklandı.

Polis olayla ilgili olarak 20 yaşlarındaki bir kişiyi gözaltına aldı. Yakalanan kişinin üzerinde bir tüfek, iki silah olduğu belirtiliyor.

Denver kentine bağlı Aurora bölgesinde, alışveriş merkezi içindeki Century 16 adlı sinemanın önünde gaz bombası patlatan bir saldırgan, izleyicilerin üzerine ateş açtı. Saldırıda en az 14 kişinin öldürüldüğü ve 50 kişinin yaralandığı belirtildi. Saldırganın maskeli olduğu da iddia edildi. 

SİNEMADA PATLAYICI BULUNDU

Amerikan polisi, sinema salonunun içinde patlayıcı düzeneği bulduklarını, ancak söz konusu düzeneğin önceden mi salona yerleştirildiği veya izleyicilerin üzerine mi atıldığı konusunda emin olamadıklarını açıkladı.

ABD'deki yerel medya da, ölü sayısının 12 olduğunu belirtiyor. Bazı medya organları saldırıyı iki kişinin gerçekleştirdiğini ileri sürüyor.

6 yorum:

 1. işin kötü yanı böyle korkunç bir olayın ardından "Joker yapmıştır ehe ehe" diye esprilerin, saçma sapan şakaların yapılması. Gerçekten üzücü bir durum. kaç aydır beklediğin filme gidip katliamla karşılaşmak nasıl yıkıcı bir şeydir tahmin edemiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Twitter o şakalardan geçilmiyor, mide bulandırıcı resmen. Çok düşünceli medyamız da meseleyi şiddet içeren süper kahraman filmlerine bağlamanın yolunu buldu, çok duyarız 'Joker'e özendi katliam yaptı', 'Hep Bane olmak istemişti', 'Katilin odasında sekiz yüz tane Batman çizgi romanı bulundu' haberlerini.

   Bir kısım da bu facianın The Dark Knight Rises'ın gişesine zarar verme olasılığına üzülüyor. Orada en sevdiği süper kahramanı izlemeye gidip, hayatını kaybeden 6 yaşında bir çocuk var, millet ne derdinde.

   Çok ama çok üzücü.

   Sil
 2. vestel bir yarışma başlatmı gala bileti için katıl kesin kazanırsın .. https://apps.facebook.com/darkknightchallenge

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler haber verdiğin için. Gece yarısı gösterimiyle beraber üç seans IMAX biletim şimdiden hazır :D Yarışma olursa bonus olur, bakalım...

   Sil
 3. ben bu tip yorumlar yapılacağını tahmin etmiştim. pek duyarlı psikololarımız demez mi zaten "çocuklar bilgisayar başında adam öldürmeli oyunları oynuyor o yüzden psikopatlaşıyor"diye. yok saçı joker'e maskesi bane'e benziyormuş vs. o zaman ben de yorum yapayım:"çocuk tıpta doktora öğrencisiymiş,çok ders çalışan çocuklar kafayı yiyor. " oldu mu şimdi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En aptalca yorum da, bütün ana haber bültenlerinin kullandığı: "Saçını Batman filmindeki kötü karakter olan Joker gibi kırmızıya boyamıştı." Joker yeşil saçlı yahu, renk körü müsünüz?

   Sil

Yorum Yap