26 Temmuz 2012 Perşembe

Tonight's The Night

"Dünyada iki büyük trajedi vardır: Biri insanın istediği şeyi elde edememesi, diğeri ise elde etmesi. Sonuncusu en kötüsüdür, sonuncusu gerçek bir trajedidir."
-Oscar Wilde

Proje resmi olarak açıklanalı ne kadar oldu ki? Hatırlar mısınız, bir zamanlar Tom Hardy'nin boyu Bane için çok kısaydı. Anne Hathaway'de Catwoman kumaşı yoktu! Dublör hatun çekimler sırasında milyon dolarlık IMAX kamerasına bindirmiş, verdiği zararı karşılamak için sonsuza kadar WB için çalışmak zorunda kalmıştı. Yani... kalmıştır sanırım! Peki ya The Bat'e ne demeli? Batwing varken, The Bat diye araç mı olurdu? John Blake'de kesin bi' numara vardı, öyleyse ismiyle scrabble oynanmalıydı. Miranda, neden Miranda'ydı? Nolan çıldırmış olmalıydı!

Bu gece yarısı bekleyiş bitiyor. Ekran kararıp, The Dark Knight Rises yazısı göründüğünde efsane sona erecek. Yeni bir yönetmen ve yeni bir oyuncu kadrosuyla Batman beyaz perdeye dönene kadar boşlukta hissedeceğime eminim. Film hakkında yazmak, çizmek, tartışmak, teoriler üretmek, çizgi romanlardan referanslar bulmak inanılmaz keyifliydi. Bu süreçte bana katılan, yazdıklarımı okuyan, yorum yapan, Batman için duyduğum heyecanı paylaşan herkese çok teşekkür ederim. 

Veda yazısı gibi oldu, nedenini ben de anlamadım...  Ne vedası arkadaşlar, daha başlamadık bile! 

Herkese iyi seyirler dilerim! 

7 yorum:

 1. sen de beğenmezsen filmi I WILL BREAK YOU!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. My punishment must be more severe :)

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  3. when you publish TDKR review, you will have my permission to die onur :)

   Sil
 2. Kaç gün geçmiş neden bir yorum yapmadın bu işi gerçekten çok iyi biliyorsun yani Batman'i görüşlerini merakla bekliyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. TDKR incelemesi yolda :) İlgin için çok teşekkürler Gökay.

   Sil

Yorum Yap