10 Ekim 2012 Çarşamba

Aile İçi Şiddet: Death of The Family


Bazılarımız [I'm starting with the maaan in the mirror...] görüntülenme sayısı 100.000'i geçen blogunun en çok merak edilen yazısını hala bekletedursun, DC Comics yeni 52'nin ikinci büyük Batman crossover'ı için cehennemin kapılarını çoktan açtı. Suçun palyaço prensi Joker'in, uğraşmaktan bıkmadığı maskeli ve pelerinli oyun arkadaşına hazırladığı yeni şakalardan bir repertuar sunacağı Death of The Family, beş ay boyunca bizleri bir hayli meşgul edecek.

Son olarak Detective Comics #1'de, güzellik uzmanı olma fikrine nereden kapıldığı anlaşılamayan Dollmaker'ın uyguladığı peeling seansına girdiğini öğrendiğimiz Joker, uzun süre gözlerden kaybolmuş ama soyulan yüz derisi elden ele dolaşmıştı. Şimdi Joker için geri dönme ve ne olduğu konusunda hiçbir fikrimizin olmadığı planını gerçekleştirme zamanı!

Night of The Owls crossover'ı gibi ana hikayesinin Scott Snyder ve Greg Capullo'nun Batman dergisinde [#13-17 sayıları arasında] anlatılacağı Death of The Family, kaosun efendisinin dönüşünün Gotham'ın diğer kahramanları için ne ifade ettiğini merak edenler için Detective Comics, Batman and Robin, Batgirl, Suicide Squad, Nightwing, Catwoman, Teen Titans ve Red Hood and The Outlaws dergilerine de yayılacak. Maceranın isminin eski Robin/yeni Red Hood Jason Todd'un Joker'in ellerinde can verdiği kötü şöhretli 80'ler hikayesi A Death in The Family'nin üzerinde yapılan küçük bir oynama olması Red Hood and The Outlaws'un, ve yarasa ailesindeki bir diğer Joker kurbanı Barbara Gordon'ın bu evrendeki ilk The Killing Joke sonrası Joker yüzleşmesi olması sebebiyle Batgirl'ün özel ilgi hak ettiğini düşünüyorum.

Tahminlere gelelim... DcNu'da kafasını kazıtıp millete şemsiyeli saldırılar yapan Britney Spears'dan bile daha deli bir kadına dönüşen Harley Quinn ile ilgili acayiplikler bekliyorum. Bir nedeni yok. Yarasa hislerim davul çalıyor sadece. Aile teması Batman'den Gordon'a genişletilirse -ki Barbara'nın varlığı bile yeter- James Jr. ortaya çıkabilir. James'in çocukken giydiği ve babasını öfkelendiren bir Cadılar Bayramı kostümü vardı, hatırladınız mı? Artık isteyen herkes bir deri parçası takıp 'Joker'e dönüşebiliyorsa, şok faktörüne bayılan Snyder'ın kalemindeki James Jr. kılık değiştirecek ilk isim olacaktır. Scott Snyder'ı biraz tanımışsam, Batman sonlara doğru muhtemelen 'Yooo, Joker bu sefer çok ileri gitti. Kuralımı bozup onu öldürmek zorundayım :(' kartını çekecek, ben de 'aynısını Jeph Loeb Hush'ta yapmıştııııeeeeyytthh' diyerek Grumpy Smurf modunda gezineceğim. Mark my words.

Death of The Family Checklist

Ekim 2012: Batman #13, Batgirl #13: Prelude to Death of The Family, Catwoman #13: Prelude to Death of The Family

Kasım 2012: Batman #14, Batgirl #14, Catwoman #14, Suicide Squad #14

Aralık 2012: Batman #15, Batman & Robin #15, Detective Comics #15, Batgirl #15, Nightwing #15, Red Hood and The Outlaws #15, Suicide Squad #15, Teen Titans #15

Ocak 2013: Batman #16, Batman & Robin #16, Detective Comics #16, Batgirl #16, Nightwing #16, Red Hood and The Outlaws #16, Teen Titans #16

Şubat 2013: Batman #17

5 yorum:

 1. bazilarindna kasit kim acaba:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blogger burada bayrağa seslenmiş :)

   Sil
 2. 13. sayı bugün çıkmış, 10/10lar, 5/5ler havada uçuşuyor, ama daha okuyamadım. Yani beklentimi düşük tutsam da içinde Joker varsa hikaye kötü olmaz gibi ya?

  Geçenlerde Snyder, "Kesik joker suratını yüzüne geçirerek Joker Cosplay'i yapmak" gibisinden bir retweet yapmıştı. Umarım bunu hikayeye konu yapmaz :D cidden böyle bir şey yapmaz değil mi? içime kurt düştü :)

  YanıtlaSil
 3. 13. sayı bugün çıkmış, 10/10lar, 5/5ler havada uçuşuyor, ama daha okuyamadım. Yani beklentimi düşük tutsam da içinde Joker varsa hikaye kötü olmaz gibi ya?

  Geçenlerde Snyder, "Kesik joker suratını yüzüne geçirerek Joker Cosplay'i yapmak" gibisinden bir retweet yapmıştı. Umarım bunu hikayeye konu yapmaz :D cidden böyle bir şey yapmaz değil mi? içime kurt düştü :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayıların kapaklarının üzerlerine Joker maskesi gelecek şekilde tasarlanması tesadüf mü sence? [Bunu da açıklayın :D]

   Bence "yüz giyme" opsiyonu halihazırda mümkünken kesinlikle karşılaşacağız o bahsettiğin mizansenle. Batman #13 benim baktığım sitelere henüz düşmedi, eli kulağındadır ama preview bile yetti kıllanmam için. İlk başta gördüğümüz Joker bence "Joker" değil.

   Sil

Yorum Yap