28 Ağustos 2013 Çarşamba

Detroit Yeni Gotham City Mi?


Latino Review'in haberine göre Batman/Superman filminin Gotham City çekimleri, Michigan eyaletinin en büyük şehri olan Detroit'te yapılacak. Düşük vergileri sebebiyle Hollywood filmlerinin uğrak mekanı olan Michigan, şu sıralar Michael Bay'in yönettiği Transformers 4'e de ev sahipliği yapıyor. Otomotiv ve müzik kenti olarak öne çıkan Detroit şehri geçtiğimiz Temmuz ayında 18.5 milyar dolarlık borçla iflas ettiğini açıklamıştı. Şehirde yaşayan her beş kişiden birinin işsiz olduğu, nüfusun 2000 senesinden bu yana %28 oranında azaldığı ve şehrin genel olarak ürkütücü bir görünüme sahip olduğu biliniyor. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Batman 89'daki gibi bir Gotham City izleyebiliriz. 


Yine aynı haberde belirlenen çekim yerleri arasında Fas'ın bulunduğu da belirtiliyor. Hatta söylenene göre Bruce Wayne ya da Lex Luthor, Superman'in belalısı kriptoniti radyoaktif bir meteor haliyle Fas çölünde bulacakmış. Filmde Bruce'un Lex ile arasındaki ilişki Batman Returns'ün kötü iş adamı Max Schrek'le olan ilişkisine benzeyebilir belki. Bu arada bilindiği üzere birçok sahnenin çekimleri Toronto, Kanada'da gerçekleştirilecek.

THR'a göre Ben Affleck, önümüzdeki ay yeni filmi Gone Girl'ün çekimlerine başlıyor ve çekimlerin Şubat ayına kadar devam etmesi bekleniyor. Böylece Affleck, Şubat ayından itibaren Batman/Superman'in çekimleri için serbest olacak. Batman/Superman filminin prodüksiyonunun ise hemen Şubat ayında başlayıp Ağustos'ta sona ermesi planlanıyor. 

Ayrıca US Weekly, Affleck'in günde iki saat çalışarak şimdiden Batman rolüne hazırlanmaya başladığını bildirdi.

1 yorum:

Yorum Yap