29 Ağustos 2013 Perşembe

HARLEY QUINN ÇİZERİNİ ARIYOR


DC Comics'in son yirmi yılda çıkardığı en popüler karakterlerden Harley Quinn, kendi kanatlarıyla uçmaya hazırlanıyor. Kasım ayında raflardaki yerini alacak Harley Quinn #0, Gotham'ın soytarı prensesinin aylık serisine start verecek.

Karı-koca çizgi roman emektarları Amanda Conner ve Jimmy Palmiotti'nin birlike kaleme aldıkları dergiyi kimin çizeceği  sır gibi saklanıyor. Fakat kuralları çiğneyen bir ilk sayı olarak tanımlanan #0'da çizerlik görevini aralarında Adam Hughes, Paul Pope, Darwyn Cooke, Dave Johnson, Sam Kieth, Tony Daniel, Art Baltazar, Walter Simonson ve karakterin yaratıcılarından Bruce Timm gibi yıldız sanatçıların paylaşacakları rapor edildi.

Harley'nin, dördüncü duvar diye tabir edilen, eserin içinde bulunduğu gerçeklik ile bizim gerçekliğimiz arasındaki engeli kaldırarak, çizerini elleriyle seçeceği de yazarların seriye dair verdikleri ipuçları arasında. Yeni bir John Byrne - Sensational She Hulk vakasıyla karşılaşırsak, şaşırmayalım.

Bugüne kadar pek çok Batman animasyonunda ve video oyununda görünen Harley Quinn, 2000 yılında başlayıp, 38 sayı yayımlanan çizgi roman dergisinin iptalinin ardından, Gotham City Sirens'da ve en son, bir takım oyuncusu olarak New 52'nun tartışmalı ürünlerinden Suicide Squad'da yer almıştı.

3 yorum:

 1. Harleyi çizmek zevkli olurdu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yakınlarda bir Harley Quinn çizimi göreceğimiz anlamına mı geliyor bu? :)

   Sil
  2. İns dostum sizlerin begenmesi benim icin cok gzl bir durum ;)

   Sil

Yorum Yap