13 Ağustos 2013 Salı

The Dark Knight Returns Satış Rekoru Kırdı

Geçtiğimiz haftalarda San Diego Comic-Con'da duyurulan Batman/Superman projesinin dünya üzerindeki etkileri tüm hızıyla devam ediyor. 20 Temmuz'da gerçekleştirilen panelde Zack Snyder'ın projeyi açıklarken The Dark Knight Returns'ten ilham aldığını belirtmesi üzerine Frank Miller'ın bu ünlü çizgi romanının dijital satışları %161 gibi büyük bir oranla artmış durumda. Bu aynı zamanda tam fiyatlı DC Entertainment eBook'ları arasında bir ayda gerçekleşen en fazla satış rekoru demek oluyor. Batman ve Superman'i karşı karşıya getiren çizgi romanın baskı versiyonlarında da büyük bir artış görülüyor.


2015'te vizyona girmesi planlanan Batman/Superman filmi, The Dark Knight Returns'ün sinema uyarlaması olmayacak ama yönetmen Snyder'ın bu hikayeye karşı ne kadar ilgili olduğu da bilinenler arasında. Ayrıca Snyder' ın, filmde yer alacak olan Batman vs. Superman sahneleri için Frank Miller ile görüşmeyi planladığı öne sürüldü. Gerek filmin logosundan, gerek (her ne kadar kesinlik kazanmasa da) Warner Bros.'un kırklı yaşlarda bir Batman aramasından projeye ''The Dark Knight Returns etkisi'' ile başlandığı belli oluyor az çok. Bakalım film tamamlandığında bu etkinin derecesi ne kadar olacak hep beraber göreceğiz. Benim kendi düşüncem/isteğim ise yeni ve özgün bir macera bakımından The Dark Knight Returns'e fazla saplanmamaları yönünde. Ama panelde Harry Lennix'in oradan alıntı yaparak okuduğu şu satırların insanın tüylerini diken diken ettiği de bir gerçek.


"I want you to remember, Clark…in all the years to come…in your most private moments…I want you to remember…my hand…at your throat…I want…you to remember…the one man who beat you."

5 yorum:

 1. Su haber bile bale n bir sekilde ikna edilmesi gerektiginin gostergesi. Minnetci gidilsin,araya hatir koyulsun,bale ika edilsin

  YanıtlaSil
 2. Christian Bale harika bir Batman ama The Dark Knight Trilogy'den farklı ve bağımsız bir seri oluşturulduğu için onun oynaması abes olur. Sırf bu yüzden yeni bir yüz bulunmalı.

  Bu arada geçen gün 50 milyon dolarlık teklif yapılacağı dedikodusu çıkmıştı Bale için ama halen dedikodudan öteye gidemedi.

  YanıtlaSil
 3. kırklı yaşlarda bir batman? gelecekteki dc filmleri için bu durum sıkıntı olacaktır.

  YanıtlaSil
 4. Bence de ama yazıda da dediğim gibi daha kesin bir bilgi yok. Bekliyoruz :)

  YanıtlaSil
 5. Bence olaylar şöyle gelişti:

  SDCC panelinde Zack Snyder, filmi The Dark Knight Returns'den alıntı yaparak duyurdu --> Panele katılan geeklerden biri "The Dark Knight Returns'deki Batman orta yaşlıydı, demek ki filmde de öyle olacak," dedi --> Fısıltılar aldı yürüdü --> Bütün çizgi roman/film siteleri bu fısıltılardan haber yaptılar :D

  Herkesin unuttuğu şey; DKR'de Batman yaşlıydı ama her ne kadar normal bir insan hızında ihtiyarlamamış olsa da Superman de öyleydi.
  Bence filmdeki tek DKR benzerliği Superman ve Batman kapışması olacak, ki o da yüz tane macerada var zaten.
  DKR daha yeni iki bölüm halinde animasyon filmine çevrildi. The Dark Knight Rises'ı da o maceranın serbest bir uyarlaması olarak düşünebiliriz. Bu yüzden, Superman vs. Batman filmi DKR'ın kağıttan perdeye direkt bir transferi olamaz.
  Bana kalırsa, Batman olacak oyuncunun yaşı için üst limit 35, bilemedin 37'dir. Daha yaşlısı devam filmlerinin önünü tıkamaktan başka işe yaramaz.

  YanıtlaSil

Yorum Yap