15 Eylül 2013 Pazar

Batman/Superman'den Son Haberler


İki haftadır pek haber yapamadık bu yüzden Batman/Superman filmi ile ilgili son gelişmeleri sıralamakta yarar var. Bakalım bu geçen süre zarfında Kara Şövalye ile Çelik Adam'ı karşı karşıya getirecek yapımla alakalı neler olmuş?

Zack Snyder'ın 300, Watchmen ve Sucker Punch'ta beraber çalıştığı görüntü yönetmeni Larry Fong, bu kez kamerayı Man of Steel'ın Batman'li devam filmi için eline alacak. En son Now You See Me'de bu görevi yapan Fong, koltuğu MoS'ın İran'lı görüntü yönetmeni Amir Mokri'den devralıyor.

Larry Fong

Latino Review'in haberine göre Warner Bros. Ben Affleck'in canlandıracağı Bruce Wayne'e uzun boylu ve yirmilerinin sonunda olan bir sevgili arıyor. Bana kalırsa yaşlı bir Batman'e yirmilik sevgili bulma düşüncesi düpedüz saçmalıktan ibaret. Zaten senaryoda böyle bir rolün varlığı da kesin olarak bilinmiyor.

Affleck'ten önce Batman rolü için adı geçen Josh Brolin, The Huffington Post'a verdiği demeçte Zack Snyder'ın kendisiyle rol için görüştüğünü belirtti. Ben Affleck adına sevindiğini ve onu, bu role uygun görmeyenlere karşı ölene kadar savunacağını da sözlerine ekledi.

Warner Bros. Ceo'su Kevin Tsujihara, üç gün önce yapmış olduğu basın toplantısında Batman'in yorgun, bitkin ve görmüş geçirmiş olacağını açıkladı. Görünüşe göre WB ve DC'ye The Dark Knight Rises'ın bastonlu Bruce'ü yetmemiş.


Son olarak dün Instagram'da Justin Bieber, kendi adının üzerinde yazılı olduğu Batman/Superman filminin senaryosuyla birlikte çekildiği bir fotoğrafı paylaştı. Bu beklenmedik fotoğraf haliyle herkesin aklına "Yoksa Bieber yeni Robin mi ya da yeni Jimmy Olsen mı?" sorusunu getirdi. Ama daha sonra fotoğrafın, Funny or Die isimli komedi sitesinin şarkıcının da yer aldığı bir skeci ile ilgili olduğu belirtilerek adeta yüreklere su serpildi. WB, herhangi bir açıklama yapılmaksızın bu haberi Bieber'ın Instagram'dan paylaşmasına izin verir miydi? Pek sanmıyorum... Ayrıca resimdeki senaryo kitapçığının üzerinde filmin The Dark Knight Returns'ün dördüncü sayısı olan TDK Falls'tan uyarlandığı yazıyor. Buna karşın Zack Snyder, Comic-Con'da yaptığı açıklamada filmin bir TDK Returns uyarlaması olmayacağını söylemişti. Ancak senaryonun gerçekçi görünümü yine de rahatsız etmeyi başarıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Yap