20 Ekim 2013 Pazar

Batman/Superman'in Çekimleri Başladı


2015 Temmuz'unda vizyona girmesi planlanan isimsiz Batman/Superman filminin çekimlerine dün Los Angeles'ta başlandı. İki kurgusal takım olan Gotham City University ve Metropolis State University'nin Weingart Stadium'da yapacakları futbol maçı ile çekimlerin başlayacağı geçen hafta içinde duyurulmuştu. Dünün tarihini aklımızın bir kenarına yazalım çünkü çekimlerin başlamasıyla ilk detaylar ve resimler de geldi.

Warner Bros, bu çekimlerin filmin açılışında kullanılabileceğini duyurdu. Anlaşılan Batman ve Superman karşı karşıya gelmeden önce kendi şehirlerinin kolej takımları birbiriyle çarpışacak. Toplamda iki sahne çekildi. Çekimler The Dark Knight Rises'ın maç çekimlerine göre bir hayli kısa sürdü. Yapılan çekimden sonra Warner Bros. taraftar rolüyle tribünlerde bulunan kalabalığa dağılmamasını söyledi. Ancak beklendiği üzere yeni sahneler çekilmedi. Sadece fanlara ve taraftarlara yeni telefonlar/televizyonlar hediye edildi. 

Bilindiği gibi The Dark Knight Rises'ta yine bir Amerikan futbolu maçı sahnesi vardı ve o sahne görsellik anlamında filmin önemli bir parçasıydı. Maç yapan hayali takımın adı Gotham Rouges'tu ve renkleri sarı-siyahtı. Batman/Superman'den gelen ilk resimlerde Gotham City University'nin renklerinin de sarı-siyah olduğunu görüyoruz. İşte gelen görüntüler:

Gotham City taraftarları beklemede...Metropolis State University maça çıkıyor:Veee Gotham City University:Taraftarlar nereye bakıyor?Let the games begin!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Yap