5 Aralık 2013 Perşembe

Batman/Superman: Gal Gadot, Wonder Woman Oldu


Batman/Superman filmi tartışmalı kararlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Wonder Woman'ın bu rol için daha önce de adı geçen Gal Gadot tarafından canlandırılacağı açıklandı. Bununla beraber karakterin filmde yer alacağı da bir dedikodu olmaktan çıkıp kesinlik kazanmış oldu. Yönetmen Zack Synder, İsrailli oyuncu ve canlandıracağı karakter hakkında şunları söyledi: "Wonder Woman belki de tüm zamanların en güçlü kadın karakterlerinden birisi. Gal sadece inanılmaz bir aktris değil, aynı zamanda bu rolü canlandırabilmek için sihirli özelliklere sahip. Seyircinin Gal'u bu sevilen karakterin ilk sinema filminde keşfetmesi için sabırsızlanıyoruz."

Snyder'ın bu söylediklerinin aksine modellikten gelme Gadot'ın oyunculuk anlamında ne kadar "inanılmaz" olduğu elbette tartışılır. Date Night, Knight and Day ve üç adet Fast & Furious... Bravo! Bir başka tartışılacak olan nokta ise Gadot'ın fiziğinin karaktere uygun olup olmadığı ile ilgili. Bence seyircinin asıl merak ettiği konu da bu. Wonder Woman zırhı oyuncuya birkaç yüz beden büyükmüş gibi duruyor.

70'li yıllarda televizyon dizisi olarak uyarlanan, 2011 ve 2012'de tekrar dizi girişimlerinde bulunan ancak yayınlanmadan iptal edilen Wonder Woman daha önce hiç beyaz perdeye konuk olmadı. Hal böyle olunca tüm zamanların en güçlü kadın karakterinin bir sinema filminde yer alması büyük bir anlam kazanıyor. Bunu olası bir Justice League filmi için atılmış büyük bir adım olarak görmek de gayet doğal. 


Bana sorarsanız solo bir Superman başlangıcından hemen sonra iki tane baba karakteri hikayeye dahil etmek filme biraz fazla gelebilir. İlerisi için ön görülebilecek en olumsuz tahmin filmin bu iddianın altında fena ezileceği. Batman-Superman ilişkisinin işlenişi olumsuz yönde etkilenebilir. Öykü sinemaya yeni adım atan Wonder Woman'ın hakkını vermeye çalışırken daha önce defalarca sinemaya uyarlanan Batman'i biraz geri plana koymayı tercih edebilir. Ya da film Batman-Superman odaklı olur ve Wonder Woman'ı Iron Man 2'deki Black Widow misali hikayeye yerleştirmeye çalışabilir. Belki başarılı olurlar ve bu iş tutar. Belki de tüm zamanların en iddialı ama en hayal kırıklığı yaratan süper kahraman filmini yaparlar. Bu bilinmez ama filmin şimdiden tehlikeli sularda dolaştığını söylemek lazım. Hadi hayırlısı...

2 yorum:

  1. Wonder Woman ve fiziği hakkında Sheldon Cooper'ı alıntılamak istiyorum: "Wonder Woman was an Amazon. And Amazons tend to be very beefy gals." Umarım Gal Gadot rolün hakkını verebilir.

    YanıtlaSil
  2. bu filmde sadece prenses diana olarak görülecek gibisinden bişeyler okudum geçenlerde. eğer öyle olursa, batman ön planda, diana arka planda görülecektir. hatta tahminim, belki sadece bir tv haberinde fln görecek olabiliriz.

    YanıtlaSil

Yorum Yap