7 Şubat 2014 Cuma

Batman/Superman'den Lex Luthor ile ilgili Söylentiler


Warner Bros. Batman/Superman filminde yer alacak karakterleri ve oyuncuları açıkladıkça filmle ilgili kulağımıza gelen detaylar artıyor, genişliyor. Geçen hafta Lex Luthor'ın resmi olarak açıklanmasından sonra Latino Review, halen Chris Terrio tarafından yazılmakta olan senaryo ile ilgili taze bilgiler edinmiş. Bu bilgilere göre, daha on sekizinde gezegenin en zengin adamı haline gelen, LexCorp'un dahi CEO'su olarak karşımıza çıkacağı söylenen Lex çizgi romanlara sadık kalınarak tamamıyla kel bırakılmış. Karakterin sağ kolunda Metropolis'in şehir siluetinin bir dövmesi olacakmış. 

Bunların yanı sıra gelen diğer dedikodular ise olay bazında. Hikayenin başlarında LexCorp'un çatı katında bir Bruce Wayne - Lex Luthor görüşmesi olacağı söyleniyor. Bir bilgisayar ekranının önündeki masasında oturan Lex'e göre Superman bu gezene ait olmayan bir uzaylı, günahkar. Şehrin içinde bulunduğu duruma kayıtsız kalamayan Bruce'a göre ise o etkileyici bir numune. Nitekim Bruce'un Metropolis'e gelme sebeplerinden birisi de Superman. Ancak asıl önceliği Lex ile olan farklılıklarını bir kenara bırakıp Man of Steel'da harabeye dönen Metropolis'in yeniden inşasına yardım etmek.

Lex ile olan farklılığı demişken, bu durum kendisini Superman olayında belli edecek gibi görünüyor. Çünkü Lex, Superman'in öldürebilir olduğunu düşünürken Bruce, bu problemin daha barışçıl bir yolla çözülebileceği inancında. Hal böyleyken Batman ve Superman'in nasıl karşı karşıya geleceği ise gizemini korumaya devam ediyor.

Latino Review'in bu bilgileri ne kadar doğru bilinmez ama yürütülen çeşitli teorilerin, kafalarda yazılan senaryoların heyecan verdiği kesin...

1 yorum:

Yorum Yap