14 Şubat 2014 Cuma

DC Collectibles'dan Batman: The Animated Series Figürleri

Paul Dini, bugünlerde çalışma masasının üstündeki fazlalıklardan kurtulmakla meşgul. Siz de aynısını yaparsanız hiç fena olmaz, çünkü DC Collectibles, koleksiyonculara yönelik, 6 inch boyunda, eklemlerle dolu yepyeni Batman: The Animated Series figürleriyle kişisel Bat-Mağaralarınızı istila etmeye hazırlanıyor!

1990’ların animasyon klasiği Batman The Animated Series ve onun stilize küçük kardeşi The New Batman Adventures’dan karakter tasarımlarına yer veren seri, kasım ayında piyasaya sürülecek ve figürlerin her biri 24.95$’dan satılacak. Tanıtımlarda görücüye çıkarılan BTAS Catwoman ve TNBA Batman’in yanı sıra, TNBA Two Face ve TNBA Mr. Freeze de 2014 katalogunda yer alacak. İlk dört figürün 16-19 Şubat 2014 tarihlerinde düzenlenecek olan New York Toy Fair’de sergilenmesi bekleniyor.

Dizinin yapımcıları Paul Dini ve Bruce Timm, eserlerinin aksiyon figür formunda günümüze taşınmasından son derece memnun.

“Birçok koleksiyoner çocuk sahibi oldu ve onlar bu diziye duydukları sevgiyi ilk kez çocuklarıyla paylaşıyorlar, bu nedenle bu figürleri çıkarmanın şimdi tam sırası!” diyor Dini.

DC Entertainment ofisinde modelleri yakından görme fırsatı yakalayan Timm ekliyor: “26-35 yaşlarındaki erkeklerin –ve tahminimce kadınların da- bürolarında bu figürleri göreceksiniz.  Kahve fincanı, bir bitki ve işte tam burada, bitkinin içinde benim Poison Ivy figürüm!”

Timm, oyuncakları, yetişkinlerin çocukluklarındaki süper kahramanlara duydukları özlemi gidermelerinin bir yolu olarak görüyor:

“Her doğum günü ve Noel’de olduğu gibi küçük çocuklar Lego Batman setleri isteyecek, ancak yıl sonunda bu figürler piyasaya çıktığında, babalar da ‘6 inch Batman ve Two Face figürleri istiyorum, çünkü ofisteki masamda müthiş görünecekler’ diye yalvaracak.’”

2 yorum:

  1. ME WANT. Mr. Freeze'in de TAS versiyonu güzeldir halbuki.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bu seri de Arkham figürleri gibi uzun soluklu olursa karakterlerin hem TAS hem TNBA versiyonlarını görürüz bence. Cüzdandaki delik için hazırlıklı olmak lazım.

      Sil

Yorum Yap