28 Nisan 2014 Pazartesi

Justice League Filmi Geliyooooor!

Justice League - Çizer: Ivan Reis

Marvel Studios’un The Avengers’ın üzerine inşa ettiği Marvel Cinematic Universe’ün etkisi, DC Entertainment/Warner Bros. kanalında tepki doğurdu! WB’nin prodüksiyon başkanı Greg Silverman, Wall Street Journal’a verdiği özel röportajda 2016 yılında gösterime girmesi beklenen Superman vs. Batman filmini takip edecek bir Justice League filminin müjdesini verdi.

Evet, yanlış duymadınız! Bir JUSTICE LEAGUE filmi!

Gösterim tarihi 2018 olarak belirlenen film, Man of Steel ve Superman vs. Batman filmleriyle aynı devamlılığı paylaşacak. Başka bir deyişle, Snyder’ın kurduğu evrenin bir uzantısı olacak. Yine Zack Snyder’ı yönetmen koltuğunda göreceğimiz yapımda, Henry Cavill [Superman], Ben Affleck [Batman], Gal Gadot [Wonder Woman] ve Superman vs. Batman’in kadrosuna birkaç gün önce katılan Ray Fisher [Cyborg]’ın yer alması bekleniyor. Justice League ekibinin çizgi romandaki demirbaşlarından Flash, Green Lantern ve Aquaman içinse henüz doğrulanmış bir bilgi yok.

Bu, DC Comics’in en büyük kahraman grubuyla ilgili bir filmin ilk kez gündeme gelişi değil. Takvimler 2008’i gösterdiği sırada Mad Max ile ünlenen George Miller gerekli hazırlıklara başlamış, fakat tahmin edilenden daha uzun süren yazarlar grevi sebebiyle projeyi bırakmak zorunda kalmıştı. O film çekilseydi, DJ Cotrona’yı Superman, Armie Hammer’ı  Batman rollerinde izleyecektik.

Wall Street Journal muhabiri Ben Fritz’in, Gal Gadot’a emanet edilen Wonder Woman’ı beyazperdede tek başına görüp göremeyeceğimiz sorusuna, WB’nin uluslararası pazarlama işlerinden sorumlu Sue Kroll “Dünya Wonder Woman için hazır,” yanıtını verdi.  Wonder Woman, 2005 yılında Joss Whedon yönetiminde, sinemaya çıkarma yapmanın eşiğine gelmiş, ancak tıpkı Miller'ın Justice League projesi gibi, WB’nin senaryoyu beğenmemesi ve Whedon’ın vizyonunun şirketin istekleriyle uyuşmaması yüzünden rafa kaldırılmıştı.

Röportajda Silverman’in, Man of Steel’in devam filminden bahsederken ‘Superman vs. Batman’ adını kullanması gözden kaçmadı.

1 yorum:

  1. tüm kurşunları ilk filmden kullanmak? Joel Schumacher'in batman filmlerine benzemez umarım.

    YanıtlaSil

Yorum Yap