23 Haziran 2014 Pazartesi

Bob Kane, Şöhretler Kaldırımı'nda!


Hollywood'un ünlü Walk of Fame (Şöhretler Kaldırımı)'inde önümüzdeki sene yıldız sahibi olacak isimlerin listesi açıklandı. Ve Batman'in yaratıcısı Bob Kane de bu isimler arasında bulunuyor! 1998 senesinde hayata gözlerini yuman Kane, listede öldükten sonra yıldız sahibi olacak iki isimden birisi olarak yer alıyor. Diğer isim ise yazar ve senarist Raymond Chandler'ın.

Walk of Fame'de birer yıldız sahibi olmak kolay iş değil. Mental Floss dergisine göre adını yazdırmak isteyen ünlü, ilk başta seçim komitesine başvurmak zorunda. Eğer seçilemezse de tekrardan başvurabilme hakkına sahip. Komitenin kriterleri kişinin popülaritesi, turist çekebilirliği, yaptığı hayır işleri ve aldığı ödüllerden oluşmakta. Yıldız ve seremoninin ücreti ise 30 bin dolar değerinde. Genelde bu meblağ sanatçının sponsoru, hayranları ve stüdyosu tarafından karşılanıyor. Nitekim rahmetli Bob Kane'in tüm bu başvuru ve beraberinde gelen işlerini eşi Elizabeth Kane, Warner Bros ve Dc Entertainment'ın yardımlarıyla halletmiş. Ancak her Batman hayranı bu durumdan fazla memnun değil. Kane'in iş birlikçisi Bill Finger'ın da yıldızı en az Kane kadar hak ettiği söylenenler arasında. Bu arada Bob Kane çizgi roman dünyasından kaldırıma adını yazdıran ilk kişi değil. Zira 2011'de Stan Lee bu şerefe nail olmuştu.

Son olarak, önümüzdeki sene kaldırımda yıldız sahibi olacak bir isim daha var ki kara şövalyeye hiç de uzak değil. Batman Forever ve Batman & Robin filmlerinde Robin/DickGrayson'a hayat veren oyuncu Chris O'Donnell da televizyon kategorisinde listede bulunuyor. Batman'in 75. yılı olduğunu düşünürsek bu iki haber kulağa son derece hoş geliyor. Darısı diğer Batman yıldızlarının başına...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Yap